FK Jílové - SK Plaston Šluknov

Jílové Šluknov

0:1 (0:0)

FK Obalex Jílové - SK Plaston Šluknov

Po minulé nečekané první prohře na domácím hřišti zajížděl Šluknov na okresní derby do Jílového, kde chtěl získat zpět ztracené body a po dlouhých letech protrhnout domácí neporazitelnost. V prvním poločase se domácím podařilo získat územní převahu a i na šance to bylo pro domácí Jílové. Šluknov měl pouze jednu a to když po přihrávce Hlavsy Blažek obstřelil brankáře, ale trefil pouze tyč. V šancích domácích podržel hosty brankář Janda.

Ve druhém poločase se hra příliš nezměnila. Domácí dobře kombinovali a i ve vzdušných soubojích měli mírně navrch. Vše se ovšem změnilo v 65. minutě. Šluknovu se podařila první kombinace a hned skončila gólem. Antonín Holešovský vybojoval míč, Kopčan ho vyvezl na polovinu soupeře, kde pokračovala akce na jeden dotek po ose Fojta, Blažek a Petr Holešovský, který nedal brankáři domácích šanci 0:1. Od té chvíle domácí ve snaze vyrovnat otevřeli obranu. Měli sice několik šancí, ale i Šluknov zahrozil několika nebezpečnými brejky. Už se však skóre nezměnilo a hosté si odvážejí důležité tři body. Remíza by byla v tomto utkání určitě spravedlivější, ale na to se ve fotbale nehraje.

Ohlasy po utkání :

Zeptáme se nejlepšího hráče utkání. Tak jsi se dočkal základní sestavy. Jsi spokojen ?
Kopčan Jaroslav : V první řadě bych chtěl poděkovat trenérovi za důvěru v tak důležitém utkání a doufám, že jsem ho nezklamal. Nebyl jsem spokojený s předvedenou hrou, neboť vím, že máme na víc, než jsme dnes předvedli. Jsem rád za důležité tři body, které vezeme domů. Plaston do toho!

Čisté konto venku, to se vždy počítá, že ?
Janda Petr : Ano počítá, ale můj výkon dnes nebyl moc dobrý. Dnes můžu mluvit o velkém štěstí, ale to brankář potřebuje. Myslím, že mě i kluci dnes hodně podrželi.

Oslovili jsme i našeho bývalého hráče a managera, který se přijel podívat až ze Švýcarska. Neměl jsi chuť nazout kopačky ?
Plachý Jan : Jsem rád, že jsem alespoň jednou za sezónu mohl kluky podpořit a být svědkem vítězství. Je pravda, že na lavičce prožívám větší nervy než na hřišti. Byl to napínavý zápas až do konce. Líbil se mi kompaktní výkon celého mužstva na všech postech a týmový duch. Mám radost, že se ve Šluknově kope dobrý fotbal, a že chodí hodně diváků. Jen tak dál!

Branka : Petr Holešovský

Rozhodčí : Sejkora (ŽK 3:2)
Návštěva : 70 diváků

Sestava : Janda Petr - Antonín Holešovský, Kulhavý, Dostál - Hlavsa - Rýdl, Fojta, Kirchner, Kopčan - Blažek, Petr Holešovský
Střídali : Čurgali, Očipka, Diviš

( )

SK Bezděkov - Sokol Vrbice - Vetlá 0:3 (0:2)Sokol Pokratice - Hvězda Trnovany 2:0 (1:0)Lovochemie Lovosice - Sokol Milešov 0:0
SK SIAD Bílina - MSK Trmice 3:1 (0:1)SK Sokol Brozany - FC Přestanov 4:1 (1:0)TJ Oldřichov - TJ Chlumec 1:2 (1:1)